Quantcast
Channel: Анонси –ЛітАкцент –світ сучасної літератури
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1283

Презентація книжки Володимира Селезньова «Мовні війни» (Дніпро)

$
0
0

Книгарня «Є» та видавництво «VIVAT» запрошують на презентацію книжки Володимира Селезньова «Мовні війни», яка відбудеться 27 вересня. Початок – о 18.30.

Колись широко тиражувались твердження, нібито українська мова — це та сама російська, але зіпсована польськими та «галицькими» словами. На цьому часто-густо спекулювали люди, далекі не тільки від лінгвістики, але й взагалі від науки. Але чи так уже суттєво вплинула польська мова на українську? Скільки полонізмів та інших запозичень насправді містить українська мова? Взагалі, чи шкідливі запозичення, і як справді вибудовують взаємодії між різними мовами?

У книжці вперше комплексно розглянуто ці та інші мовні питання і спростовується міф про «зіпсованість» української мови полонізмами, «галицизмами», неологізмами тощо.

Наша країна є незалежною державою вже майже 25 років. Однак є українці, особливо південного та східного регіонів, які не бажають ані самі розмовляти українською, ані сприяти тому, щоб їхні діти вчили мову своєї країни і використовували її в повсякденному житті. Це проблема державного масштабу. Це наслідки російської пропаганди, інформаційної війни проти української мови, які відголоском б’ють по нашій свідомості вже кілька століть. Мета війни проти української мови – дискредитувати та поставити під сумнів її існування, а значить – і існування держави як такої. Адже якщо немає мови, немає – і держави. Саме послабити та підкорити Україну – ось цілі російських можновладців всіх часів.

Сьогодні українська мова тримає удар чергової атаки. Адже«Мова – це знаряддя боротьби, особливо коли вона через історичні обставини підпадає під вплив сильнішого, експансивного сусіда, а мовні війни нерідко точаться паралельно з війнами справжніми, але ще частіше їм передують».

Мовна проблема використовується для розбурхування суперечностей у суспільстві. Агенти впливу користуються незнанням, чи то пак невіглаством широкого загалу, просуваючи шовіністичну ідею про меншовартість української мови. Ця книжка на конкретних прикладах розвінчує мовні міфи.

Володимир Селезньов – журналіст із Дніпра, автор статей з історичної та мовознавчої тематики у газетах «Собор» (Дніпро), «Лица» (Дніпро), «День» (Київ), зокрема «Звідки родом Ілля Муромець», «Скільки було Запорозьких Січей», «Правда історії та міфи мовознавства» та інші.

Адреса Книгарні «Є»:
вул. Глінки, 15 (вхід з Європейської площі).
Тел.  (056)732-13-92

Вхід вільний.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1283