Відеопоетична Лабораторія фестивалю CYCLOP шукає відчайдушних і зухвалих візуалів! Ми пропонуємо: прекрасну поезію, мегакрутих кураторів, мінімум часу і максимум свободи.
За три дні наші команди пройдуть шлях від тексту до фільму, перетворивши на відеопоезії вірші Олега Лишеги. На них очікують пошук образів і концепцій, втілення отриманої ідеї за допомогою бездушної техніки та підручного реквізиту, палкі суперечки з приводу методів і засобів, напружений монтаж, хвилююча презентація робіт, нещадна критика і визнання глядачів.
Цього року учасники Відеопоетичної лабораторії CYCLOP отримають повну свободу: знімати і монтувати відео можна де завгодно, і на це є цілих три дні. Але розслабитися не дадуть суворі, але справедливі куратори з Арт-центру Довженка, які поділяться безцінним досвідом і підкажуть, як втілити найбожевільніші задуми.
Пам’ятайте: відеопоезія – це не просто гарний кліп до вірша, що збирає оплески та лайки. Це шанс вловити невловиме, поєднати непоєднуване, і, схопивши те, що манить, але завжди лишається між рядків, створити нову реальність. Більшу, ніж текст, поетичнішу, ніж кіно, і потужнішу, ніж музика. Творіть, надихайтеся й надихайте!)
Подробиці
20-22 листопада в Києві пройде V-й Фестиваль відеопоезії CYCLOP. Програма фестивалю містить лекції, воркшопи, круглі столи та дискусії, презентації міжнародних конкурсів та фестивалей, демонстрацію кращих зразків української та світової відеопоезії, конкурсну програму, церемонію нагородження та інші цікаві проекти.
У 2015 році в рамках фестивалю відбудеться й друга «Відеопоетична Лабораторія» — проект, що перебдачає створення умов для креації та популяризації Відеопоезії як жанру та явища кіномистецтва, а також ознайомлення його учасників з азами та етапами повного циклу знімального процесу.
Протягом 4-х днів 3 робочі групи, під керівництвом діячів зі сфери кіномистецтва, пройдуть шлях від формування ідеї, до створення готового відео на твори сучасних українських поетів. Окрім зйомок, на Фестивалі відеопоезії CYCLOP відбудеться презентація та оговорення результатів роботи команд й показ змонтованих відео.
Проект містить конкусну складову. Переможці «Лабораторії» отримають дипломи, відзнаки та призи від партнерів Фестивалю CYCLOP. Матеріали «Лабораторії» також братимуть участь у подальших проектах фестивалю, демонструватимуться у різних містах країни, та в рамках програми “українська відеопоезія” на тематичних міжнародних фестивалях.
Переможців першої Лабораторії вже показали у Ріо (The Rio Festival of new cinema), Афінах (International Film Poetry Festival), Маріуполі (Кинофестиваль «КИТЫ»), Ужгороді (АртФест «Березневі коти»), Вінниці (Intermezzo Short Story Festival), Хмельницькому (Green Fest), Житомирі (Фестиваль «АрТерапія»), Києві (Книжковий Арсенал), Львові (Форум Видавців), а незабаром ще й у Запоріжжі (Запорізька книжкова толока) та Ірландії (Ó Bhéal Festival).
Етапи реалізації
1. 1-31 жовтня – Прийом заявок.
2. 1-10 листопада – Формування команд.
3. 19-21 листопада – Зйомки, монтаж.
4. 22 листопада – Показ, визначення й нагородження команди-переможця.
Друга відеопоетична Лабораторія реалізується за співпраці з Національнийм центром Олександра Довженко. Кожною з трьох команд опікуватиметься куратор зі сфери кіно. Цьогоріч це режисери Олеся Моргунець-Ісаєнко, Оганнес Хачатрян та Сергій Жерехов.
Хто може взяти участь?
Відбір учасників відбуватиметься на конкурсній основі. Особлива увага при доборі приділятиметься відео-портфоліо кандидатів та мотиваційному листу :)
Аби взяти участь у проекті ви маєте:
1. бути громадянином України;
2. мати базові знання та навички у відеозйомці;
3. заповнити Форму заявки: http://goo.gl/forms/pjhwVtb2FV
4. бути готовими приділити 4 дні (19-22 листопада) участі у «Лабораторії».
Терміни прийому заявок: з 1-го по 31-ше жовтня 2015 року.
Форма заявки для участі у Проекті «Відеопоетична Лабораторія»: http://goo.gl/forms/pjhwVtb2FV
Важливо: Фестиваль не компенсує витрати на покриття дороги, харчування й поселення у м. Київ.
Контактна адреса для питань та пропозицій: info@cyclop.in.ua
Партнери проекту: Національний центр Олександра Довженка, Арт-кластер Олександра Довженка, Fedoriv Hub, Фундація Дарини Жолдак, Видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», Журнал «ШО», Журнал «Личности», Книжки-картини KNIGLI.
Сторінка Проекту: http://cyclop.in.ua/laboratory_project_2015
Результати роботи Першої Лабораторії: http://cyclop.in.ua/archives/2773
Про Фестиваль відеопоезії CYCLOP http://cyclop.in.ua/about